«Дарунок для Соломії». Благодійний аукціон

1220

18 травня – у Міжнародний день музеїв в експозиції Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові відкрилася виставка мистецьких робіт «Дарунок для Соломії». Ця виставка – один з етапів реалізації нового музейного проєкту: організації й проведення благодійного аукціону з метою збору коштів для ремонту й реставрації експозиційних залів Музею. Цей аукціон стане першим у переліку заходів з відзначення 150-літнього ювілею славетної співачки, запланованих працівниками Музею у 2022 році.

Ініціатором проведення благодійного аукціону став Михайло Кобрин – директор музею Соломії Крушельницької. І це не дивно. Адже у наш час гострих соціально-економічних викликів й тотальної нестабільності перед працівниками Музею стоять нові завдання, серед яких особливо важливими є пошуки нових джерел фінансування. Поруч з основною метою цього благодійного аукціону – збором коштів для реставрації й ремонту експозиції, – музейники мають ще й іншу ціль: у передювілейний рік акцентувати увагу української й зарубіжної спільноти на постаті Соломії Крушельницької – однієї з найяскравіших зірок світового оперного мистецтва.

На заклик Музею взяти участь в аукціоні відгукнулися багато художників, колекціонерів, галеристів й приятелів нашого Музею. Серед тих, хто підтримав нашу ініціативу, першим є львівське українсько-польське  Товариство Шанувальників Мистецтв (Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych), яке очолює Мечислав Малавський. Члени цього об’єднання передали Музею 25 картин, що представлені в одній з кімнат виставкової експозиції.

Також на виставці можна оглянути роботи знаних львівських художників – Миколи Андрущенка, Володимира Риботицького, Миколи Шимчука, Ореста Скопа, Михайла Демця, Петра Сипняка, Юрія Ямаша, Володимира Гарбуза, Миколи Струса, Марії Янко, Дарії Альошкіної, Галини Дудар та інших. Наші колеги з Національного музею Роман Зілінко й Остап Лозинський теж передали свої роботи для аукціонних торгів. На особливу увагу заслуговує ще один мистецький твір – розпис на склі, автором якого є знаний львівський колекціонер Тарас Лозинський. На аукціоні будуть представлені також і подарунки від членів родини Соломії Крушельницької, це дві роботи Любові та Олега Вачкових. Із приватної колекції приятельки Музею Тетяни Крушельницької ми отримали ще дві картини – львівського митця Михайла Безпальківа та художника із Ужгорода Степана Шолтиса.

Серед приятелів Музею Соломії Крушельницької, які відгукнулися на наш заклик, є й київський бізнесмен Юрій Юров, завдяки якому бажаючі зможуть придбати на аукціоні роботи художників з Києва та Івано Франківська: Тетяни Красної, Олександра Ольхова, Андрія Потурайла, Панаса Титенка, Олени Яковенко та Богдана Бринського.

Мистецьким партнером нашого аукціону є Ya Gallery Lviv. Керівник цієї галереї Павло Гудімов представить на аукціоні декілька робіт – скульптуру Ярослава Мотики й картини Володимира Костирка, Антона Логова, Ігоря Яновича, Альбіни Ялози.

Свій подарунок Музеєві передав також і генеральний директор-художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун. Це – полотно «Поташнянський пейзаж», автором якого є художник Володимир Гарбуз. Варто зазначити, що саме Василь Вовкун підтримав ідею Михайла Кобрина – директора Музею, щодо проведення аукціону у Дзеркальній залі оперного театру. Ексклюзивним партнером нашого заходу є West Ukrainian Business Club, яким керує Олександр Магунь.

Мистецький благодійний аукціон «Дарунок для Соломії» буде відбуватися у два етапи:

Перший етап:

1 червня цього року у Дзеркальній залі Львівського національного оперного театру Музей Соломії Крушельницької запросить на аукціон тих, хто попередньо зголосився взяти участь в аукціонних торгах (вхід тільки за запрошенням) ;

Наступний етап:
роботи, які не будуть викуплені під час першого етапу, будуть реалізуватися через музейну фейсбук сторінку.

Довідки за телефоном: 261-04-74, 261-30-01

 

ЧАСТКА