Олександр та Лука Мишуги у контактах зі Станіславом Людкевичем: лекція

1479
Лука та Олександр Мишуги
Лука та Олександр Мишуги

У продовженні циклу науково-популярних лекцій про персоналії з оточення Станіслава Людкевича та їхні контакти з композитором, Музей Станіслава Людкевича запрошує у понеділок, 5 липня 2021 р. о 13 годині у садку біля музею на лекцію старшого наукового співробітника музею Якима Горака.

Тема лекції «Олександр та Лука Мишуги у контактах зі Станіславом Людкевичем». Мова йтиме про контакти Станіслава Пилиповича з європейської слави співаком (тенором) та педагогом Олександром Пилиповичем Мишугою (1853 -1922) і його племінником (небожем), юристом, журналістом, редактором, державним і громадським діячем Лукою Теодоровичем Мишугою (1887 – 1955).

У лекції будуть представлені факти особистих зустрічей Олександра Мишуги і Станіслава Людкевича, виступи співака у Львові, музично-критична оцінка композитором постаті і діяльності співака, контакти співака з Вищим музичним інститутом в часі директорування в ньому С. Людкевича, започаткування і доля стипендії О. Мишуги для учнів-співаків інституту, доля заповіту артиста і участь у ній Музичного товариства ім. М. Лисенка.

Оскільки постать Луки Мишуги значно менше відома широкому загалу, ніж доля співака, у лекції буде представлена біографія цього потужного діяча періоду українських визвольних змагань початку ХХ ст., пізніше – в середовищі української еміграції в США. Його взаємини з композитором і Музичним товариством імені М. Лисенка розглядатимуться на основі збереженого фрагменту епістолярію та «Книги протоколів Музичного товариства ім. М. Лисенка». У висвітленні цих взаємин акцентуватиметься меценатство діяча та справа з виданням у Львові книги про свого стрийка в 1938 році.