Запрошуємо на відкриття виставки “Гості дому Людкевича”

1500
Будинок Станіслава Людкевича у Львові
Будинок Станіслава Людкевича у Львові

У п’ятницю, 1 лютого 2019 р. о 15.00 відбудеться відкриття виставки “Гості дому Людкевича”, присвяченої 140-річчю від дня народження композитора.

Станіслава Людкевича цілком справедливо називаємо видатним львів’янином. Адже з цим містом доля пов’язала композитора на довгі роки. Ось лише перелік вулиць, на яких він мешкав у різний час: Руська, Коперника, Св. Мартина, Зелена, О. Фредра, Баторого, Скарбківська, Л. Сапіги. Упродовж 10 років композитор винаймав помешкання у кам’яниці Соломії Крушельницької по вул. Ю. Крашевського, 23 (тепер – Соломії Крушельницької).  У 1931-1961 рр. проживав вул. Шептицьких, 14 (за радянських часів Кірова, згодом знову Шептицьких). Наприкінці 1961 р. Людкевич переїздить до власного будинку по вул. Військовій, 7 (теперішня С. Людкевича).

Зі спогадів Миколи Колесси: “В ті часи, коли С. Людкевич ще жив на своїй холостяцькій квартирі, він не любив, щоби його відвідували. Зате після того, як він поселився в своєму власному домі, а головно після одруження, коли то в його хаті запанував зразковий лад, а на городі появилися квіти, посаджені дбайливою рукою, Станислав Пилипович радо вітав у себе гостей”.

На ювілейній виставці “Гості дому Людкевича” представлені світлини з музейних фондів а також художні портрети композитора авторства Г. Смольського і Р. Безпалківа.