Обговорення концепції Музею Станіслава Людкевича

1435
Студенти теоретико-композиторвського факультету Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка
Студенти теоретико-композиторського факультету Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка в Музеї С. Людкевича

У п’ятницю, 26 жовтня 2018 р. у Меморіальному музеї Станіслава Людкевича (секторі Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові) відбулося обговорення концепції нової музейної експозиції та реконструкції садиби Музею Станіслава Людкевича. В обговоренні взяли участь доцент Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, кандидат мистецтвознавства Лілія Назар, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Мар’яна Зубеляк, головний зберігач фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької, заступник директора з господарської роботи Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Ігор Данилиха, доцент Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Яким Горак, студенти ІІІ і IV курсів теоретико-історичного факультету Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка: Любов Назар, Вікторія Шержун, Марія Петровська, Денис Олійник, Аліна Єрусалимець, Владислав Бриж, Людмила Бурда, Таїсія Коцяк, Тетяна Павлів, Анастасія Лесечко.

Старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Мар’яна Зубеляк проводить екскурсію учасникам хакатону
Старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича Мар’яна Зубеляк проводить екскурсію учасникам хакатону

В ході обговорення були озвучені такі пропозиції:

І. Відреставрувати меморіальний будинок Станіслава Людкевича.

ІІ. Пропозиції щодо обладнання території:
1. Мобільний концертний майданчик для концертів камерної музики у весняно-літній період, де має бути облаштована мобільна сцена з накриттям, а також закуплені крісла для слухачів.
2. Проведення на пленері виставок художніх робіт (живопис, скульптура) і пленерної роботи художників у музичному супроводі.
3. Організація мистецького простору навколо будинку Музею.
4. Створення банерів про життя і творчість С. Людкевича
5. Забезпечення апаратури для звучання записів музичних творів та промов композитора і демонстрації слайдів та документальних фільмів.

ІІІ. У приміщенні:
1. Наявність музичного салону, залу для тимчасових виставок, проведення різних конференцій, заходів, уроків тощо.
2. Розробити спеціальну програму заходів для дитячої аудиторії: виконання дітьми дитячих творів українських композиторів, розробка квестів і т.д.
3. Забезпечити платний доступ до архіву С. Людкевича для музикознавців з метою вивчення, популяризації спадщини композитора.
4. З метою підготовки до друку музичних творів С. Людкевича запропонувати студентам музичних закладів допомогу щодо комп’ютерного набору текстів музичних творів з копій автографів та першодруків.
5. Створити повний каталог рукописів та друкованих видань музичної спадщини С. Людкевича.
6. Надавати приміщення молодим композиторам для презентації їхніх творів у тісному колі музикознавців, музичних критиків, початкуючих музикантів.
7. Створити умови для можливості зйомок документальних і художніх фільмів про життя С. Людкевича та музикантів його часу.

Учасники хакатону в музеї С.Людкевича
Учасники хакатону в музеї С.Людкевича
ЧАСТКА