Виставка до 130-річчя від дня народження Станіслава Людкевича “Високоповажаному і дорогому Професорові…”

1565
Станіслав Людкевич. Львів, 1979 рік
Станіслав Людкевич. Львів, 1979 рік

 

Виставка з нагоди 130-річчя від дня народження Станіслава Людкевича (1879-1979) – своєрідна присвята видатному композиторові, музикознавцю, педагогу.

Виставка побудована на матеріалах з особистої бібліотеки мистця. Це – статті та книги композиторів, виконавців, музикознавців, фольклористів, письменників та літературознавців з дедикаціями для С. Людкевича. Серед авторів зустрічаємо, зокрема, такі відомі імена, як Василь Барвінський, Борис Кудрик, Євген Вахняк, Остап Лисенко, Марія Загайкевич, Богдана  Фільц, Климент Квітка, Володимир Гошовський, Григорій Нудьга, Богдан Лепкий, Тарас Франко, Василь Пачовський, Павло Тичина, Максим Рильський.

Гості музею Соломії Крушельницької на відкритті виставки, присвяченої 130-річчю Станіслава Людкевича. Львів, 24 січня 2009 року.
Гості музею Соломії Крушельницької на відкритті виставки, присвяченої 130-річчю Станіслава Людкевича. Львів, 24 січня 2009 року.

Станіслав Людкевич викликав глибоку пошану, захоплення, вдячність своїх сучасників, які високо цінували його і як композитора, музикознавця, педагога, фольклориста, музично-громадського діяча, і надзвичайно порядну й чесну людину. Ось деякі рядки дедикацій:

“Високоповажаному дорогому мойому Професорові Вчителеві і Провідникові на всіх шляхах мойого музично-громадянського життя – Докторові Станіславові Пилиповичу… Євген Вахняк. 24 грудня 1977 р.”

“Славному Боянову Землі Галицької Високоповажаному Ст. Людкевичу з подякою за те, що розсвітив музично Маркіянову зорю і запалив у нас нові Зірниці Віри. М. Шалата. 17 грудня 1978 р.”.

“Дорогому Станіславу Пилиповичу – щирому другові української народної пісні… Лев Ященко. 6 березня 1962”.

“Дорогому Доктору Станиславу Людкевичу прекрасному співцеві творів Олеся на пам’ятку від Василя Барвінського. 18 липня 1958 р.”

“Вельмишановному “Могікану” на ниві історії розвитку культури нашого народу і Людині (саме з великої літери) Станіславу Пилиповичу Людкевичу з укліном – автор Є. Федотов. Серпень 1977 р.

“Високоповажаному Докторові Станіславу Людкевичу… з найглибшою повагою і щирою вдячністю. Марія Загайкевич. 28 березня 1973”.
Роксоляна Пасічник