“Василь Барвінський: із невідомого”. Виставка матеріалів із архіву Станіслава Людкевича

2486
Зустріч з Пилипом Козицьким у Львові, 1927 р.
Зустріч з Пилипом Козицьким у Львові, 1927 р. Сидять: Антін Рудницький, дружина П.Козицького, Пилип Козицький; стоять: Василь Барвінський, Богдан Бережницький, Станіслав Людкевич

16 лютого 2018 р. о 16.00 в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької  у Львові (вул. С. Крушельницької, 23) відбудеться відкриття виставки “Василь Барвінський: із невідомого”.
Цього року ми відзначаємо 130-ліття від Дня народження Василя Барвінського. Композитор, піаніст, педагог, музикознавець, організатор музичного життя – вписав яскраву сторінку в історію української музичної культури. Упродовж кількох десятиліть у всіх ділянках музичного життя Галичини його соратником і однодумцем був Станіслав Людкевич. Музикознавець Василь Витвицький згадував: “Їхні життєві шляхи бували різні, як різні були й їхні музичні уподобання і компетенції, які не в одному перехрещувалися. Проте вони зуміли зберегти один до одного взаємну пошану (в очі й поза очі), а то й приязне ставлення, яке перебороло не одне тверде життєве випробування”. Незважаючи на несприятливі суспільно-політичні умови, свої культурно-мистецькі та професійні інтереси вони підпорядкували єдиній меті – служити Україні.

В архіві С. Людкевича зберігаються унікальні матеріали, які розповідають про особисті та професійні взаємини обох митців. На ювілейній виставці представлені фотографії, рукописи, нотні видання, програми, більшість з яких експонуються вперше.

Працівники Музею висловлюють щиру вдячність Наталі Борисівні Кашкадомовій за методичну допомогу при побудові виставки.

Виставка експонуватиметься до 20 березня 2018 р.

Мар’яна Зубеляк