Виставка “Станіслав Людкевич і Вищий музичний інститут у Львові”.

1700
Меморіальний музей Станіслава Людкевича. Робочий кабінет композитора
Меморіальний музей Станіслава Людкевича. Робочий кабінет композитора

“Станіслав Людкевич і Вищий музичний інститут у Львові”. Виставка присвячена 115-ій річниці початку функціонування інституту, а також грядущому ювілеєві Станіслава Людкевича.

Заснування і розвиток Вищого музичного інституту у Львові є складовою музично-громадської і педагогічної ділянок діяльності Станіслава Людкевича, найяскравішим результатом його старань у процесі становлення музичного професіоналізму в Галичині в першій половині ХХ ст. В історії інституту С. Людкевичеві належить визначне місце: впродовж 36-літньгого існування установи він був одним з її засновників, працював тут педагогом, певний період (1910 -1914 рр.) був директором, а згодом – інспектором (1926-1939 рр.). Попри те композитор доклався працею всіх ділянок багатосторонньої діяльності закладу.

Станіслав Людкевич та викладачі Вищого музичного інституту ім. М.Лисенка: Володимира Божейко, Ірина Негребецька, Василь Витвицький
Станіслав Людкевич та викладачі Вищого музичного інституту ім. М.Лисенка: Володимира Божейко, Ірина Негребецька, Василь Витвицький
На виставці представлені  унікальні матеріали з історії інституту, які збереглися в домашньому архіві С. Людкевича: першовидання документів інституту (“Шкільний устав”, “Устав “Союза співацьких і музичних товариств”),  матеріали, присвячені створенню на початку 20х років ХХ ст. симфонічного оркестру при інституті, музичного видавництва, фрагменти листування філій інституту з інспектором С. Людкевичем, відомості з філіальних екзаменів, заповнені рукою інспектора, матеріали інспекторату, програмки пописів. Представлено також низку фотографій директорів інституту,, очільників окремих філій, педагогів, групових фотографій викладацького складу та учнів філіальних інститутів, фотографії з концертів.
Яким Горак, старший науковий співробітник Меморіального музею Станіслава Людкевича, кандидат мистецтвознавства
ЧАСТКА